Máte chuť si každé léto jít někam zaplavat, ale neradi se obnažujete před ostatními či prostě jen nemáte rádi davy? Nejste zdaleka jediní. V případě, že máte vlastní zahradu, můžete ale tento problém vcelku jednoduše vyřešit a pořídit si vlastní bazén. Nemusíte se bát žádných velkých výdajů, současné modely nemusí být vůbec drahé. Nadzemní typy například stojí jen pár tisícovek. Sice nejsou úplně vhodné pro plavání, jelikož nedisponují zrovna kdovíjak velkými rozměry, ale toužíte-li se pouze trochu zchladit, určitě vám tento druh vodní plochy přijde vhod.
Abyste mohli chodit do vody kdy se vám zachce, nesmíte zapomenout na to udržovat ji v čistotě. To neznamená pouze občas vytáhnout pomocí síťky pár klacíků nebo lístečků, ale zařídit, aby byla doopravdy čistá, tedy prostá všech nezvaných návštěvníků jako jsou zelené řasy nebo bakterie, Toho docílíte jen a pouze jedním způsobem, a sice chemií do bazénu Chlorito.
Jsou lidé, kteří rádi nechávají věcem přirozený průběh, ale co se týče čistoty vody ve vašem bazénu, neměli byste tuto problematiku příliš podceňovat, mohlo by se vám totiž docela vymstít. Bakterie a řasy většinu času jsou skoro neškodné, ale v případě, že se rozmnoží až příliš, můžete díky tomu dostat i pár nepříjemných vyrážek, po čemž bezpochyby netoužíte, nemluvě o zápachu, který pak bude z vody čpět. Je tedy rozumné používat vhodné prostředky, které vás těchto potíží zbaví.
Králem české bazénové dezinfekce je jednoznačně chlór. Používají ho skoro všichni. Není však dokonalý, i když dokáže pročistit vodu opravdu dokonale. Ve větších dávkách ale může působit na kůži nepříliš blaze, a proto jsou stále populárnější alternativy jako je kupříkladu mořská sůl, případně přípravky s aktivním kyslíkem, které nejsou ani zdaleka tak dráždivé jako právě chlór. Jako vždy je ti jedno ale, a tou je cena. Ta bývá obvykle u alternativních dezinfekcí vyšší než u chlóru.